fenekopening

Fenkowy zawrót głowy, czyli proste odpowiedzi na trudne pytania

Dlaczego jesteśmy sobie potrzebni? Dlaczego kwiatki pachną? Czym jest smutek? Dlaczego muszę myć zęby? Po co nosimy okulary? Co zrobić, kiedy komuś dzieje się krzywda?…
A dlaczego? po co? jak?… to ulubione pytania zadawane przez dzieci, niejednokrotnie wprawiające w zakłopotanie rodziców. Chęć poszukiwania odpowiedzi, uczenia się nowych rzeczy to etap niezbędny w poznawaniu świata i zrozumieniu relacji międzyludzkich.

,,Bajkopomagajki” Klub Książki dla Dzieci i Rodziców proponuje Wam niezastąpioną i fachową wiedzę dla najmłodszych skoncentrowaną w kilku niewielkich tomikach. Z serią ,,Przygody Fenka” znajdziecie odpowiedź na większość zadawanych pytań przez Waszych milusińskich. Piękne ilustracje przykuwają uwagę najmłodszych i tym samym sprawiają, że czytane historie z życia codziennego Fenka jeszcze bardziej zapadają w pamięć.

Wytłumaczenie i zobrazowanie używania zwrotów grzecznościowych, zachowania w określonych miejscach i sytuacjach, czy zgłębianie tajemnic radości, smutku, strachu, złości, miłości i innych emocji nigdy nie było łatwiejsze. Nasze dzieci, niczym tytułowy bohater, poznają nowe miejsca (np. bibliotekę, muzeum, gabinet okulistyczny, gabinet lekarski). Dzięki fenkowym opowieściom zniwelujemy stres i lęk, a tym samym przygotujemy je na to, co nowe i nieznane do tej pory.

Z pewnością ten cykl stanowi wspaniałą zachętę do odpowiadania na pytania dzieci i stanowi doskonały fundament do wspólnych rozmów i rozważań na poszczególne tematy.

W kolorowy i przyjazny sposób wytłumaczmy naszym dzieciom trudności życia codziennego i krok po kroku podążymy śladami Fenka odkrywając liczne tajemnice. Do ciekawskich świat należy!
Nic tak nie rozwija jak zabawy edukacyjne, na które zapraszamy wkrótce z BAZA Centrum Edukacji Kreatywnej – w przygotowaniu memo słuchowe.
Poznajcie ,,Przygody Fenka” odwiedzając bibliotekę zaspokoicie swoją i dzieci ciekawość żadne pytania nie będą Wam straszne!

 

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content