333716979_713243333615605_3893601608389888530_n

Dzień Pokémonów

Dzień Pokémonów to urodziny Pokémonów i został opracowany jako sposób na zgromadzenie fanów.

Na całym świecie odbywają się różne wydarzenia, aby uczcić rocznicę premiery pierwszej gry, w tym ogłoszenia o nowych grach Pokémon, a także aktualizacje i wydarzenia związane z serią.

Pokémon Day odbywa się 27 lutego, aby uczcić wydanie pierwszych gier Pokémon Red i Pokémon Green w 1996 roku.

Pokémon Day trwa już od kilku lat, począwszy od 2016 roku, kiedy to przypadała 20. rocznica powstania oryginalnych gier.

Pokemony są bohaterami gier, seriali, filmów i książek. Istnieje ponad 800 gatunków tych fikcyjnych stworzeń, które do dziś mają pokaźne grono fanów na całym świecie. Można je zobaczyć na ubraniach, puzzlach czy planszówkach, a teraz także… w bibliotece!

Dzieci miały okazję w Filii nr 2 „Pod Sówką” wykonać wspaniale prace plastyczne, których głównym bohaterem był Pikachu, czyli niski, pulchny Pokémon. Jest pokryty żółtym futrem z dwoma poziomymi brązowymi paskami na grzbiecie. Ma małe usta, długie, spiczaste uszy z czarnymi końcówkami i brązowe oczy. Każdy policzek jest czerwonym kółkiem, które zawiera woreczek do przechowywania energii elektrycznej. Ma krótkie przedramiona z pięcioma palcami na każdej łapie, a jego stopy mają po trzy palce. U podstawy ogona w kształcie błyskawicy znajduje się łata brązowego futra. Jest klasyfikowany jako czworonożny, ale wiadomo, że stoi i chodzi na tylnych łapach.

Zabawa w Pokemony przyciągnęła zainteresowanie młodych czytelników.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content