Dzien Kropki Pierwsze Czytanki (34)

Dzień Kropki i Pierwsze Czytanki

Wiek przedszkolny  to czas, w którym kształtują się  nawyki  dzieci  w tym również czytelnicze – warto więc wykorzystać ten moment, tym bardziej, że czytając dzieciom, poszerzamy ich wiedzę o człowieku, o świecie, dostarczamy naszym pociechom całego bogactwa przeżyć.

Żeby zachęcić dzieci do słuchania, a rodziców do głośnego czytania  Biblioteka  Publiczna Miasta Gniezna wraz  BAZĄ Centrum Edukacji Kreatywnej rozpoczęła kolejną edycję  „Pierwszych  Czytanek”. A rozpoczęła bardzo ważnym wydarzeniem, mianowicie Dniem Kropki – świętem kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września.

Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki? Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów.

Takie talenty literackie, plastyczne, muzyczne, sportowe poszukiwaliśmy wśród dzieci zgromadzonych w bibliotece. A czytana głośno książka „Kropka” w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom na pewno zainspiruje kolejne dzieci, rodziców i nauczycieli.

Projekt „Laboratorium Słowa 2023” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content