Cała Polska Czyta Dzieciom

Codzienne czytanie dziecku zaspokaja wszystkie jego potrzeby emocjonalne, znakomicie wspiera rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, uczy języka, rozwija słownictwo, daje swobodę w mówieniu. Jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość.
Zainaugurowana w 2001 roku kampania „Cała Polska czyta dzieciom” ma na celu zachęcenie rodziców i wychowawców do codziennego, dwudziestominutowego głośnego czytania dzieciom. W ramach tej akcji Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna od kilkunastu lat prowadzi zajęcia literacko-artystyczne, warsztaty, spotkania dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Za udział w kampanii gnieźnieńska biblioteka otrzymała, dwie najważniejsze nagrody Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”: Medal i Statuetkę.

Zimowe opowieści

Kiedy nadchodzi czas zimna, śniegu, długich wieczorów, wtedy świat nabiera innego zabarwienia.  Wyczekujemy radości związanej ze świątecznymi przeżyciami. Aby to oczekiwanie umilić snuliśmy wraz z

Czytaj więcej »
Skip to content