Królewskie Gniezno Czyta 2023

Królewskie Gniezno Czyta 2023 – to kolejna edycja projektu promującego czytelnictwo w naszym mieście, który staje się swoistą marką gnieźnieńskiej książnicy.

Po raz czwarty Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna wraz z Królewskie Gniezno realizują projekt propagujący czytelnictwo w mieście.
Jednym z jego elementów są trwające całą jesień warsztaty czytelnicze dla przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej „Królewskie Gniezno Czyta z Myszką Marcysią”.

W tym roku również chcemy, żeby Gniezno czytało, ale… całe Gniezno. Żeby mieszkańcy miasta, niezależnie od wieku, znaleźli czytelniczą i literacką ofertę dla siebie. Jednakże akcenty w tej ofercie będą rozłożone różnie – największy nacisk skierowany będzie do dzieci i młodzież. Są to grupy kluczowe dla długofalowego rozwoju czytelnictwa w mieście. Kampania ma swoje stałe elementy – choćby Piknik Czytelniczy w Parku Trzech Kultur, czy wielomiesięczne warsztaty dla przedszkoli i szkół w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Kampania „Królewskie Gniezno Czyta 2023” ma na celu przekonać mieszkańców, że czytanie jest frajdą i dobrą zabawą, ale i najlepszą inwestycją w szkolną edukację dziecka oraz w rodzinne relacje.

Projekt „Królewskie Gniezno Czyta 2023” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

.

Cyfrowa biblioteka dojechała do celu

Zakończyliśmy cykl warsztatów „Królewskie Gniezno Czyta… w cyfrowej bibliotece”. Była to seria zajęć cyfrowo-czytelniczych przeprowadzonych przez ZiP Zabawa i Programowanie. Połączenie tych dwóch elementów: książki

Czytaj więcej »
Skip to content