LISTA TEMATÓW [plany, realizacje] 2010-2021

kwiecień, Rebecca Makkai “Wierzyliśmy jak nikt”, wprowadzenie: Wiola Degórska
marzec
, Barba Andres “Świetlista Republika”, wprowadzenie: Monika Wierżyńska
luty, Hanna Krall “Smutek ryb”, wprowadzenie: Wiktor Koliński
24.01.2021, Wiesław Myśliwski “Ucho igielne”, wprowadzenie: Wiola Degórska
27.12.2020, Radek Rak “Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”, wprowadzenie: Wiktor Koliński
23.10.2020, Dave McKean “Klatki”, wprowadzenie: Magdalena Karpińska
11.09.2020, Urodzinowe spotkanie Klubu, otwarcie wystawy “DeKaDa KDoK”
4.08.2020, Doris Lessing “Dobra terrorystka”, wprowadzenie: Magda Sikorska
30.06.2020, Olga Tokarczuk „Opowiadania bizarne”, wprowadzenie: Kamila Kasprzak-Barkowiak
22.05.2020, Karel Capek “Fabryka Absolutu”, wprowadzenie: Wiktor Koliński
02.05.2020, Leopold Tyrmand “Dziennik 1954” – fragmenty, wprowadzenie: Wiola Degórska,
31.03.2020, Philip Larkin „Zimowe królestwo”, wprowadzenie: Monika Wierżyńska
18.02.2020, Remigiusz Mróz „Czarna Madonna”, wprowadzenie: Ewa Ciesielska
21.01.2020, Michel Houellebecq „Serotonina”, wprowadzenie: Paweł Czajkowski
17.12.2019, Tadeusz Bartoś „Mnich: historia życia, którego nie było”, wprowadzenie: Lidia Szarmach
19.11.2019, Toni Morrison „Umiłowana”, wprowadzenie: Robert Kapczyński
22.10.2019, Witold Szabłowski „Tańczące niedźwiedzie”, wprowadzenie: Anna Farman
24.09.2019, Mariusz Szczygieł „Nie ma”, wprowadzenie: Wiktor Koliński
4.08.2019, Królewski Festiwal Artystyczny – I Piknik Czytelniczy Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna – akcja społeczna Fundacji im. Zbigniewa Herberta „Podaruj wiersz”
18.06.2019, Alison Bechdel „Fun Home: tragikomiks rodzinny”, wprowadzenie: Monika Wierżyńska
21.05.2019, Jacek Leociak „Młyny boże: zapiski o Kościele i Zagładzie”, wprowadzenie: Kamila Kasprzak-Bartkowiak
23.04.2019, Arlie Russell Hochschild „Obcy we własnym kraju”, wprowadzenie: Paweł Bartkowiak
19.03.2019, Majgull Axelsson “Lód i woda, woda i lód”, wprowadzenie: Magda Sikorska
12.02.2019, Regina Brett „Bóg nigdy nie mruga: 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu”, wprowadzenie: Ewa Ciesielska
22.01.2019, Gordon Neufeld, Gabot Mat’e „Więź: dlaczego rodzice powinni być ważniejsi od kolegów”, wprowadzenie: Magdalena Karpińska
12.12.2018 – 40 – lecie twórczości artystycznej Krzysztofa Szymoniaka, prowadzenie: Irmina Kosmala
20.11.2018, Paweł Brykczyński „Gotowi na przemoc”, wprowadzenie: Paweł Bartkowiak
30.10.2018, Julian Fellowes „Snoby”, wprowadzenie: Magda Sikorska
25.09.2018, Michał Bułhakow „Mistrz i Małgorzata”, wprowadzenie: Ewa Ciesielska
14.08.2018, Młoda poezja pod Latarnia na Wenei – spotkanie plenerowe
31.07.2018, J. D. Vance „Elegia dla bidoków”, wprowadzenie: Monika Wierżyńska
12.06.2018, Stanisław Lem „Solaris”, wprowadzenie: Paweł Czajkowski
22.05.2018, Zadie Smith „Białe zęby”, wprowadzenie: Wiola Degórska
24.04.2018, Edward Redliński “Konopielka”, wprowadzenie: Wiktor Koliński
29.03.2018, Magdalena Zawadzka “Taka jestem i już!”, wprowadzenie: Ewa Ciesielska
27.02.2018, Marcin Kącki “Białystok: biała siła, czarna pamięć”, wprowadzenie: Kamila Kasprzak-Bartkowiak
23.01.2018, Jodi Picoult “Dziewiętnaście minut”, wprowadzenie: Magda Sikorska
19.12.2017, Witold Gombrowicz “Kosmos”, wprowadzenie: Paweł Bartkowiak
21.11.2017, Wiesław Myśliwski “Traktat o łuskaniu fasoli”, wprowadzenie: Wiola Degórska
26.10.2017, Herman Hesse “Gra szklanych paciorków”, wprowadzenie: Magdalena Karpińska
18.09.2017, Chuck Palahniuk “Fight Club”, wprowadzenie: Paweł Czajkowski
15.07.2017, spotkanie plenerowe poświęcone poezji Bolesława Leśmiana, wprowadzenie: Wioletta Degórska
27.06.2017, Maciej Płaza “Skoruń”, wprowadzenie: Wiktor Koliński
12.05.2017, Otwarte spotkanie autorskie z Anną Cieplak wokół książki “Ma być czysto”, wprowadzenie: Kamila Kasprzak-Bartkowak
18.04.2017, Bronka Nowicka “Nakarmić kamień”, wprowadzenie: Ewa Ciesielska
14.03.2017, Bertold Brecht “Matka Courage i jej dzieci”, wprowadzenie: Paweł Bartkowiak
21.02.2017, James Bowden “Kot Bob i ja”, wprowadzenie: Ewa Ciesielska
24.01.2017, Waldemar Łysiak “Flet z mandragory”, wprowadzenie: Magdalena Karpińska
28.12.2016, David Mitchell „Atlas chmur”, wprowadzenie: Izabela Budzyńsk
15.11.2016, Michel Houellebecq „Poszerzenie pola walki”, wprowadzenie: Magdalena Sikorska
18.10.2016, Ignacy Karpowicz „Ości”, wprowadzenie: Wiktor Koliński
20.09.2016, Jan Paweł II „Tryptyk rzymski”, wprowadzenie: Ewa Ciesielska
16.06.2016, Marta Abramowicz „Zakonnice odchodzą po cichu”, wprowadzenie: Kamila Kasprzak
19.05.2016, Stefan Themerson „Euklides był osłem”, wprowadzenie: Paweł Bartkowia
21.04.2016, Jeanette Winterson „Namiętność”, wprowadzenie: Izabela Budzyńska
24.03.2016, Łukasz Orbitowski „Inna dusza”, wprowadzenie: Wiktor Koliński
18.02.2016, Joyce Carol Oates „Moja siostra, moja miłość”, wprowadzenie: Magdalena Sikorska
21.01.2016, Filip Springer „13 pięter”, wprowadzenie: Magdalena Karpińska
10.12.2015, Ziemowit Szczerek „Siódemka”, wprowadzenie: Paweł Bartkowiak
09.11.2015, Wisława Szymborska „Chwila”, wprowadzenie: Patryk Majewski
18.03.2014, Szczepan Twardoch „Morfina”, wprowadzenie: Marta Wiśniewska-Rosołek
25.02.2014, Jonathan Carroll „Białe jabłka”, wprowadzenie: Wiktor Koliński
21.01.2014, Jan Sowa „Fantomowe ciało króla”, wprowadzenie: Paweł Bartkowiak
10.12.2013, Artur Schopenhauer „Erystyka czyli sztuka prowadzenia sporów”, wprowadzenie: Irmina Kosmala
19.11.2013, Amoz Oz „Pantera w piwnicy”, wprowadzenie: Ewa Ciesielska
22.10.2013, Aleksandra Domańska „Ulica cioci Oli”, wprowadzenie: Kamila Kasprzak
24.09.2013, Paul Auster „Trylogia nowojorska”, wprowadzenie: Piotr Wiśniewski
11.08.2013, Svein Nyhus „Włosy mamy”, „Tato”, „Grzeczna” – spotkanie plenerowe, wprowadzenie: Magdalena Karpińska
23.07.2013, Ryszard Kapuściński „Busz po polsku”, wprowadzenie: Marta Kaźmierczak
20.06.2013, Wiktor Pielewin „Życie owadów”, wprowadzenie: Wiktor Koliński
14.05.2013, Marian Pankowski „Była Żydówka, nie ma Żydówki”, wprowadzenie: Paweł Bartkowiak
16.04.2013, Umberto Eco „Imię Róży”, wprowadzenie: Ewa Ciesielska
19.03.2013, Steven King „Regulatorzy”, wprowadzenie: Damian Szerfenberg
12.02.2013, Yann Martel „Ja”, wprowadzenie: Izabela Budzyńska
15.01.2013, Terry Pratchett „Świat Dysku”, wprowadzenie: Przemek Jarosz
11.12.2012, David Irvin Yalom „Kiedy Nietzsche szlochał”, wprowadzenie: Irmina Kosmala
27.11.2012, Sylwia Błach „Bo śmierć to dopiero początek”, wprowadzenie: Mariola Olejniczak
13.11.2012, Olga Tokarczuk „Moment niedźwiedzia”, wprowadzenie: Kamila Kasprzak
09.10.2012, Antoine de Saint-Exupery „Nocny lot”, wprowadzenie: Piotr Wiśniewski
11.09.2012, Paweł Huelle „Ostatnia wieczerza”, wprowadzenie: Ewa Ciesielska
10.08.2012, Lewis Caroll ”Alicja po drugiej stronie zwierciadła” – spotkanie plenerowe, wprowadzenie: Magdalena Karpińska
24.07.2012, Paweł Demirski „Niech żyje wojna!”, wprowadzenie: Paweł Bartkowiak
26.06.2012, Eduardo Mendoza „Przygoda fryzjera damskiego”, wprowadzenie: Magdalena Karpińska
29.05.2012, Kurt Vonnegut „Slapstick albo nigdy więcej samotności!”, wprowadzenie: Wiktor Koliński
17.04.2012, Andrzej Sapkowski „Ostatnie życzenie”, wprowadzenie: Izabela Budzyńska
13.03.2012, J. M. Coetzee „Życie i czasy Michaela K.”, wprowadzenie: Paweł Bartkowiak
14.02.2012, Małgorzata Adamczyk-Gutowska „Serenada”, wprowadzenie: Ewa Ciesielska
17.01.2012, Jacek Dukaj „Czarne oceany”, „Extensa”, wprowadzenie: Piotr Wiśniewski
13.12.2011, Stanisław Brzozowski „Płomienie”, wprowadzenie: Kamila Kasprzak
15.11.2011, G. K. Chesterton „Człowiek, który był czwartkiem”, wprowadzenie: Irmina Kosmala
11.10.2011, Jose Saramago „Baltazar i Blimunda”, wprowadzenie: Wiktor Koliński
20.09.2011, Tomasz Mann „Doktor Faustus”, wprowadzenie: Jarek Mikołajczyk
8.08.2011, Khaled Hosseini „Tysiąc wspaniałych słońc”, wprowadzenie: Izabela Kubiś
10.07.2011, Piknik poetycki – wyjazd plenerowy, wprowadzenie: Magdalena Karpińska
30.06.2011, Carlos Ruiz Zafon „Cień wiatru”, wprowadzenie: Damian Szerfenberg
6.06.2011, Garth Ennis „Drogi Billy”, wprowadzenie: Krzysztof Celka
10.05.2011, Jarosław Stawirej „Masakra profana”, wprowadzenie: Paweł Bartkowiak
12.04.2011, Haruki Murakami „Sputnik Sweetheart”, wprowadzenie: Izabela Budzyńska
15.03.2011, Julio Cortazar „Gra w klasy”, wprowadzenie: Izabela Kubiś
8.02.2011, Mariusz Szczygieł „Zrób sobie raj”, wprowadzenie: Wiktor Koliński
11.01.2011, Mirosław G. Majewski „Performance”, wprowadzenie: Irmina Kosmala
7.12.2010, Jorge Luis Borges „Alef”, wprowadzenie: Magdalena Karpińska
9.11.2010, Kaja Malanowska „Drobne szaleństwa dnia codziennego”, wprowadzenie: Kamila Kasprzak
12.10.2010, William Faulker „Suchy wrzesień”, wprowadzenie: Piotr Wiśniewski
14.09.2010, Jose Carlos Somoza „Jaskinia filozofów”, wprowadzenie: Irmina Kosmala
1.08.2010, Tove Jansson „W Dolinie Muminków” – spotkanie plenerowe, wprowadzenie: Magdalena Karpińska
13.07.2010, Edgar Keret „Kolonie Knellera”, wprowadzenie: Izabela Budzyńska
8.06.2010, Milan Kundera „Nieśmiertelność”, wprowadzenie: Paweł Bartkowiak
11.05.2010, Bohumil Hrabal „Postrzyżyny”, wprowadzenie: Anna Kasprzyk
13.04.2010, Stanisław Lem „Kongres futorologiczny”, wprowadzenie: Wiktor Koliński
9.03.2010, Dorota Masłowska „Wojna polsko-ruska”, wprowadzenie: Magdalena Karpińska

Skip to content