354401002_210886098523067_4419444007256528368_n

Druga odsłona Baśniowiska w Wypożyczalni dla Dzieci

W dniu 14.06. w godzinach przed popołudniowych do Wypożyczalni dla Dzieci przybył po raz drugi pan Marcin z teatrzykiem ilustracji Kamisihibai. Przedstawiane zostały baśnie/legendy związane z naszą “Małą Ojczyzną” – Pojezierzem Gnieźnieńskim. Zaproszona klasa trzecia z SP nr 2 wysłuchała trzech legend:

– „Rusałka z Koszyka”. Opowieść o rusałce z naszego lokalnego małego jeziorka (przy obwodnicy na Bydgoszcz) która to zakochała się w przystojnym chłopcu z gnieźnieńskiego grodu.

– O pasterzu Witku (założycielu Witkowa), czyli dlaczego warto budować solidne szałasy i pomagać ksieżniczkom w potrzebie. Obie te opowieści ilustrowała p. Anastazja Saja – osobiście oceniała odbiór swoich obrazków.

– Legenda o Królu kruków. Przypowieść rodem z Poznania, ilustracje i tekst opracowany tym razem przez Zieloną Grupę. Aktywność dzieciaków była spora, a prowadzący starli zaszczepić w młodych czytelnikach pasję do czytania i poznawania legend.

Trwające ponad godzinę spotkanie zostało przeprowadzone w ramach Inicjatyw Oddolnych z projektu Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna pt. „Rozczytana Koalicja” w ramach programu „BLISKO”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content