330707602_1237899713484494_3595657378011774583_n

Dolina Muminków w… szkole

Muminki, Migotka, Włóczykij, Mała Mi, Ryjek, chyba wszyscy o nich słyszeliśmy, a nawet oglądaliśmy ich przygody w telewizji oraz czytaliśmy o nich książki i komiksy. Ich historie zachwyciły cały świat.
Te przyjazne postacie zostały wymyślone przez piszącą po szwedzku, fińską autorkę Tove Jansson. Muminki są bohaterami 9 książek, 22 komiksów autorstwa Tove oraz 52 komiksów autorstwa brata Tove Jansson – Larsa Janssona, kilku seriali oraz filmów pełnometrażowych.
Inspiracją do stworzenia literackiej, bajecznej krainy zwanej Doliną Muminków, była wyspa Klovharu w Zatoce Fińskiej, na której przez prawie 30 lat autorka spędzała każde lato.
 
W lutym Dolina Muminków z Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna opuściła biblioteczne mury i przeniosła się do Szkoły Podstawowej nr 12 im. prof. A. Wodziczki. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą, pomysłowością i kreatywnością poprzez uczestnictwo w grze bibliotecznej „Dolina Muminków… w szkole” przeprowadzonej w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.
 
W trakcie gry dzieci budowały domek Muminków z gazet, zaglądały do torebki Mamy Muminka, zbierały do koszyków zakładki do książek z wizerunkiem mieszkańców doliny.
 
Wszystkie konkurencje zainspirowały dzieci do wypożyczania i czytania książek Tove Jansson.
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content