logo_mkidn

Dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych dla Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna otrzyma dodatkowe środki na zakupy nowości wydawniczych. Książnica od początku uczestniczy w wieloletnim programie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Operatorem Priorytetu jest Biblioteka Narodowa. Celem Programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych, jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.
W tym roku Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna będzie mogła zakupić materiały biblioteczne (książki, audiobooki, multimedia) za kwotę 24 454,00 zł. W ubiegłych latach było to 22 699,00 i 21 722,00 zł.
Dodatkowe środki pozwolą na zakupy najbardziej poszukiwanych wśród czytelników nowości wydawniczych, które mają lub będą miały swoje premiery w księgarniach, a także publikacji polecanych jako wartościowe przez znawców branży.