Długo oczekiwany Wojciech Widłak odwiedził naszą Bibliotekę!

Czekaliście kiedyś na kogoś całymi latami? Bo my tak – na Wojciecha Widłaka! Tego od… kultowego Pana Kuleczki! Nasza Biblioteka   po raz pierwszy miała przyjemność gościć pana Wojciecha Widłaka – pisarza opowiadań dla dzieci i młodzieży. Wojciech Widłak debiutował w 1998 roku. W swoim dorobku pisarskim ma około 30 książek i wiele krótkich opowiadań zamieszczanych w podręcznikach szkolnych. Najbardziej znany jest z serii o Panu Kuleczce, którą tworzy wraz z ilustratorką Elżbietą Wasiuczyńską.  Książka „Pan Kuleczka„ znalazła się na trzecim miejscu Plebiscytu Złota Dwudziestka, zorganizowanego z okazji 20-lecia kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

I to właśnie  ta pozycja  była tematem spotkania dla uczniów szkół podstawowych.  Autor opowiedział dzieciom jak wygląda proces tworzenia książki i skąd czerpie pomysły. Mówił również o innych bohaterach ze swoich książek dla najmłodszych. Miał ze sobą pacynki, worek pomysłów i walizkę pełną skarbów, które sprawiły, że spotkanie było połączone z zabawą.

Spotkanie odbyło się w ramach  projektu  „Czy pisarzom burczy w brzuchu?” będącego częścią  programu  „Rozczytana Koalicja”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025

Zdjęcia: Daria Polus.