_DSC0155

Debiut literacki przed 18-tką – spotkanie z Wiktorią Nowak

Dopiero za nieco ponad 2 tygodnie skończy 18 lat, a już ma za sobą debiut literacki. Wiktoria Nowak, licealistka z Gniezna, miała dziś pierwsze w życiu spotkanie autorskie wokół swojej książki „When I met You. Cure me”. Jak wskazuje anglojęzyczny tytuł, jest to pozycja Young Adult, czyli skierowana do młodych dorosłych. I właśnie takie osoby, rówieśnicy Wiktorii z III LO w Gnieźnie, zasiedli na widowni, by poznać debiutującą pisarkę.

Książka Wiktorii Nowak ukazała się tej jesieni. Nim doszło do jej wydania w tradycyjnym wydawnictwie, autorka publikowała na Wattpadzie. To popularna aplikacja do pisania i czytania treści publikowanych głównie przez młode osoby dla młodych czytelników. Wiele książkowych hitów – jak choćby popularna Rodzina Monet – właśnie tam pierwotnie się ukazała.

Wiktoria zaczęła przygodę z pisaniem kilka lat temu, na początku pandemii. Później zaczęła publikować właśnie na Wattpadzie, a wreszcie – wydała książkę w tradycyjnym wydawnictwie. Pierwszą z kilku, bo opowieść pomyślana jest jako trylogia. Bohaterką książki Wiktorii Nowak jest Hope Valtor, jak mówi autorka, postać która ma sporo z niej samej oraz jej skomplikowana relacja uczuciowa z Danielem Parksem. W książce pojawiają się też inne tematy ważne dla nastolatków, jak choćby zaburzenia odżywiania czy problemy rodzinne.

Na spotkaniu Wiktoria opowiedziała o tym, jak konstruowała swoich bohaterów, dlaczego umiejscowiła akcję książki w Stanach Zjednoczonych i jak sobie radzi z blokadą pisarską oraz kiedy znajduje czas na pisanie. Doradzała też, co zrobić jeśli chce się pójść jej śladem i opublikować książkę.

Dzisiejsze spotkanie z Wiktorią Nowak miało charakter zamknięty, ale 15 stycznia odbędzie się drugie spotkanie, tym razem otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Serdecznie zapraszamy – warto poznać nowe gorące „literackie” nazwisko.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content