217411116_498239494600296_2621171491559373934_n

Czytelnicza menażeria

Drugie zajęcia w Bazie Czytelniczej zgromadziły sporą frekwencję i …menażerię. A to dlatego, że tematem literackim były zwierzęta. Sami przyznajcie – tych bohaterów w książkach dla dzieci nie brakuje! Są książki popularnonaukowe o zwierzętach, baśnie pełne zwierząt i cała masa literatury, w której zwierzęta są antropomorfizowanymi bohaterami, czyli zachowują się i przypominają ludzi.

Oczywiście takie zajęcia musiała współprowadzić biblioteczna maskotka, czyli Myszka Marcysia. Była zwierzęca gimnastyka z książką „Od stóp do głów” Erica Carle’a, krótka debata na temat owadów, a zwłaszcza małych krwiopijców, czyli komarów. Mali przyrodnicy przeprowadzili też badania naukowe metodą obserwacji i ustalili nocne oraz senne zwyczaje wybranych zwierząt. Była wreszcie zwierzęca pantomima, rzecz wcale nie taka prosta i wymagająca nie tylko wiedzy na temat fauny, ale i talentów…aktorskich. A po tak wyczerpującej dawce czytelniczej przyszła pora na zasłużony relaks i wyciszenie się w takt książki „Uważność i spokój żabki” Eline Snel.

Baza Czytelnicza to zajęcia prowadzone wspólnie z naszym partnerem – Bazą Centrum Edukacji Kreatywnej. Warsztaty odbywają się w ramach projektu “Królewskie Gniezno Czyta 2021” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content