Szkolenia (8)

„Czytanie przez doświadczanie” – szkolenia

W obecnych czasach bardzo ważna jest promocja czytelnictwa poprzez budowanie pozytywnych skojarzeń z książką. Temu służyły szkolenia dla dzieci, nauczycieli i bibliotekarzy prowadzone przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna i BAZĘ Centrum Edukacji Kreatywnej w przedszkolach i szkołach w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Niechanowo, Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną Filia w Żydowie, Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Czerniejewie,Gminną Biblioteką Publiczną w Mieleszynie, Biblioteką Publiczną Gminy Kiszkowo, Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Trzemeszno.

Programem „Czytanie przez doświadczanie” zostało objętych 895 osób.  Szkolenia miały dostarczyć narzędzi i sposobów promocji książki w taki sposób, aby w konsekwencji doprowadzić dziecko i jego rodziców do czytelnictwa. Z taką ideą animacji wiąże się prowadzenie biblioteki otwartej, biblioteki poza murami.

Nowatorskie formy pracy z tekstem literackim zostały połączone z eksperymentami naukowymi. Czytanie sensoryczne i performatywne pozwoliło na uzyskanie efektu wow, który dzieci bardzo lubią. Warsztaty i pokazy „Czytania przez doświadczanie” pokazały dzieciom, wychowanym na komputerze, smartfonie, że czytanie jest równie efektowne. Natomiast nauczyciele, bibliotekarze będą mogli do przedszkolnego i szkolnego  czytania wprowadzić nowe elementy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content