Niechanowo (10)

„Czytanie przez doświadczanie”

„Bez czytania straszna nuda, szaro, buro i zwyczajnie, bez czytania się nie uda wejść do kraju Alefajnie.” Cytat z książki „Czytanie jest super” Munro Leafa pokazuje jak fajne jest czytanie książek wszystkimi zmysłami: słuchem /książki dźwiękowe/, dotykiem /książki trójwymiarowe/, węchem /książki zapachowe/ itd.

Wymienione pozycje były podstawą warsztatów „Czytanie przez doświadczanie” przeprowadzonych w ramach projektu Blisko – Rozczytana Koalicja przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna i BAZA Centrum Edukacji Kreatywnej na zaproszenie Biblioteki Publicznej Gminy Niechanowo.

Dzieci z Przedszkola “Kajtek” w Niechanowie oraz Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Niechanowie mogły wraz z nauczycielami zapoznać się z nowatorskimi formami pracy z tekstem literackim z wykorzystaniem  sieciowania polimerów, ducha w butelce czy kolorowego deszczu. Czytanie sensoryczne i performatywne pozwoliło na uzyskanie efektu wow, który dzieci bardzo lubią.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content