Choć wielu osobom czytanie kojarzy się z przymusem i nauką, warto pokazywać dzieciom od najmłodszych lat, że spotkanie z książką może być niesamowitą zabawą. Oczywiście zabawa nie wyklucza nauki, a nawet przeciwnie, ale taka nauka to sama przyjemność!
Im częstszy będzie kontakt dziecka z książkami, tym lepiej. A żyjemy w czasach, w których dostęp do wysokiej jakości książek nie stanowi problemu. Półki w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna uginają się od ciekawych pozycji przygotowanych z myślą o dzieciach praktycznie w każdym wieku.
Jednak jak utrzymać uwagę małego człowieka na książce? Jak sprawić, by wspólne czytanie przynosiło jak najwięcej korzyści dla jego rozwoju? I jak samemu zaangażować się w ten codzienny rytuał? Jaką literaturę wybierać do czytania w domu, w przedszkolu czy w szkole? Odpowiedzi na te pytania będzie można uzyskać podczas wykładu Małgorzaty Swędrowskiej, trenerki i popularyzatorki literatury dziecięcej, twórczyni czytania wrażeniowego, czyli „smakowania” literatury wszelkimi zmysłami w grupie dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.
Na spotkanie z autorką książek „Ala ma kota. Naturalna metoda czytania”, „Elementarz w podskokach” itd. zapraszamy 08 października/ sobota/ o godz. 09.00 do Filii nr 2 „Pod sówką” przy ul. Staszica 12a.
Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Rozczytana koalicja” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
