g1198-6

Czytaj ebooki z Biblioteką Publiczną Miasta Gniezna i Legimi

Od stycznia Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna ma dla swoich czytelników nową usługę – bezpłatny dostęp do 60 000 ebooków w portalu Legimi. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Biblioteki Głównej przy ul. Mieszka I 16. Tam (i tylko tam) wydawane będą kody pozwalające na czytanie książek z elektronicznej wypożyczalni. Gdy korzystamy z niej pierwszy raz oprócz wpisania otrzymanego w bibliotece kodu, należy założyć konto i pobrać aplikację Legimi. Jeżeli ktoś jest już zarejestrowany, wystarczy podać kod z biblioteki i się zalogować. Z bazy e-książek można korzystać za pośrednictwem smartfona, tabletu, komputera lub czytnika. Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej. Aktywacja kodu i rejestracja do bezpłatnego konta jest możliwa tylko za pośrednictwem strony www:/legimi.pl/bpm_gniezno. Szczegóły usługi czytelnicy znajdą w osobnym regulaminie dostępnym poniżej.

Usługa nie obejmuje całej oferty portalu. Ofertę dla bibliotek określić można zaznaczając opcję “abonament biblioteczny” – filtr w zakładce Ebooki i audiobooki.
Z oferty nie można korzystać za pośrednictwem czytnika Kindle – abonament dla bibliotek liczony jest w ilości przeczytanych stron, ten rodzaj czytnika nie posiada funkcji odznaczania tychże.
Z usługi wyłączone są audiobooki.

Dostęp do usługi Legimi zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

Regulamin usługi.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content