g1198-6

Czytaj ebooki z Biblioteką Publiczną Miasta Gniezna i Legimi

Od stycznia Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna ma dla swoich czytelników nową usługę – bezpłatny dostęp do 60 000 ebooków w portalu Legimi. Zainteresowani mogą zgłaszać się do Biblioteki Głównej przy ul. Mieszka I 16. Tam (i tylko tam) wydawane będą kody pozwalające na czytanie książek z elektronicznej wypożyczalni. Gdy korzystamy z niej pierwszy raz oprócz wpisania otrzymanego w bibliotece kodu, należy założyć konto i pobrać aplikację Legimi. Jeżeli ktoś jest już zarejestrowany, wystarczy podać kod z biblioteki i się zalogować. Z bazy e-książek można korzystać za pośrednictwem smartfona, tabletu, komputera lub czytnika. Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej. Aktywacja kodu i rejestracja do bezpłatnego konta jest możliwa tylko za pośrednictwem strony www:/legimi.pl/bpm_gniezno. Szczegóły usługi czytelnicy znajdą w osobnym regulaminie dostępnym poniżej.

Usługa nie obejmuje całej oferty portalu. Ofertę dla bibliotek określić można zaznaczając opcję “abonament biblioteczny” – filtr w zakładce Ebooki i audiobooki.
Z oferty nie można korzystać za pośrednictwem czytnika Kindle – abonament dla bibliotek liczony jest w ilości przeczytanych stron, ten rodzaj czytnika nie posiada funkcji odznaczania tychże.
Z usługi wyłączone są audiobooki.

Dostęp do usługi Legimi zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Regulamin usługi.