354126531_2219460438249419_7587779632286816702_n

Czytadełko dla maluszka

Czytadełko dla maluszka to zajęcia dla bobasów w wieku 0-3 lat i ich rodziców, dziadków, opiekunów, prowadzone przez Darię Polus, animatora, edukatora, psychologa z BAZY Centrum Edukacji Kreatywnej i Ewę Jaworską, starszego kustosza, koordynatora akcji Cała Polska Czyta Dzieciom z Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.

Podczas warsztatów przeprowadziliśmy zabawy z książką. Głośne czytanie utworów dla dzieci uzupełnione było ćwiczeniami sensorycznymi, zabawami ruchowymi, muzycznymi, teatralnymi, plastycznymi.

Dzieci poznawały utwory dla nich przeznaczone, rodzice dowiadywali się co najlepiej czytać dziecku, aby odniosło jak największe korzyści. Bazowaliśmy na polskiej i światowej literaturze dziecięcej. Bohaterowie i miejsca, do których zawitaliśmy za pośrednictwem książek umożliwiły dzieciom rozbudzenie ciekawości świata, empatii, radzenia sobie z emocjami.

Zajęcia z cyklu “Czytadełko dla maluszka” odbywały się  pod patronatem kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom w ramach projektu “Laboratorium słowa 2023” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content