12.07.2021 Warszawa - Grzegorz Kasdepke dla TP fot. Maciej Zienkiewicz

Czy pisarzom burczy w brzuchu? – spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

Czy pisarz ma łatwe życie? Chyba nie.  Nie dosyć, że musi siedzieć i stukać w klawiaturę, czekać na ukazanie się książki,  to jeszcze potem wędrować po kraju w celu promocji swojego dzieła. Trudy podróży łagodzone są przez spotkania z czytelnikami- szczególnie, jeśli jest to autor książek dla dzieci. Najmłodsi, trochę z obowiązku / bo spotkanie odbywa się w czasie zajęć szkolnych, ale też z ciekawości przybywają licznie na spotkanie. A niektórzy zasypują gościa z pytaniami: „Czy ma Pan dzieci?”, „Czy lubi Pan słodycze?”, „Czy pisarzom burczy w brzuchu?” Na te i inne pytania spróbuje odpowiedzieć Grzegorz Kasdepke, jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy dla dzieci podczas rozmowy z Agnieszką Gadzińską.

Spotkanie odbędzie się 14 września o godz. 10.00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Łubieńskiego 7 w ramach projektu Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna  „Czy pisarzom burczy w brzuchu?” będącego częścią  programu  „Rozczytana Koalicja”  dofinansowanego z przez Narodowe Centrum Kultury.

Grzegorz Kasdepke (1972)– jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy dla dzieci. Były wieloletni redaktor naczelny magazynu “Świerszczyk”. Opublikował ponad 50 książek, z których większość cieszyła się statusem bestselleru (m.in. “Mam prawo”, “Kuba i Buba”, “Tylko bez całowania”, “A ja nie chcę być księżniczką”, “Mity dla dzieci”). Za książkę “Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko” otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, za “Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela” uhonorowano go nagrodą finansistów BETA. Był też dwukrotnie laureatem nagrody Edukacja XXI (za książki “Co to znaczy…” oraz “Bon czy ton”). Książka “Horror, czyli skąd się biorą dzieci” znalazła się na Liście Skarbów Muzeum Książek Dziecięcych. W roku 2015 wręczono mu Nagrodę Kallimacha – za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS uhonorowało go nagrodą za całokształt twórczości. W roku 2017 przyznano mu tytuł “Ambasadora Polszczyzny”. W 2019 roku został Kawalerem Orderu Uśmiechu. W 2021 Fundacja ABC “Cała Polska Czyta Dzieciom” uznała “Detektywa Pozytywkę” za najlepszą książkę ostatniego dwudziestolecia – wśród 20 wyróżnionych tytułów znalazła się także “Kacperiada…”. W kwietniu 2022 roku opublikował najnowszy kryminał dla dzieci pod tytułem “Koronkowa robota” – z beskidzkim Koniakowem w tle!

12.07.2021 Warszawa – Grzegorz Kasdepke dla TP fot. Maciej Zienkiewicz

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content