zaproszenie

„Czy pisarzom burczy w brzuchu?” – przed nami kolejne ciekawe spotkania

W  ramach projektu „Czy pisarzom burczy w brzuchu?” będącego częścią  programu „Rozczytana Koalicja” dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury, Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna organizuje cykl spotkań autorskich dla dzieci w wieku szkolnym.

Bohaterem spotkania współorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 10 będzie Paweł Beręsewicz, autor powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci, a także tłumacz.

Książki „A niech to czykolada!”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek”, „Czy wojna jest dla dziewczyn?” oraz „Noskawery” znajdują się na Złotej Liście Fundacji ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Czytelnicy w każdym wieku uwielbiają jego książki za trafność spostrzeżeń i celny dowcip. Spotkanie odbędzie się  20 października o  godz. 09.00. w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 10.


Fot. Janusz Gajger

Kolejne spotkanie autorskie odbędzie się 21 października o godz. 11.00 w  Filii nr 2 „Pod sówką”. Bohaterką imprezy czytelniczej będzie Eliza Piotrowska, autorka i ilustratorka książek dla dzieci, laureatka ogólnopolskich konkursów literackich i plastycznych.

Najmłodsi znają ją z opowiadań “Tupcio Chrupcio” a nieco starsi z zabawnej i mądrej serii „Ciocia Jadzia”, polecanej do czytania przez Fundację ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom.

Spotkania autorskie z Elizą  Piotrowską cieszą się wielką popularnością i znakomitą renomą.


Fot. Jarosław Czapulak

Spotkania odbywają się w ramach projektu „Rozczytana Koalicja”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content