IMG_0402

„Czterdzieści lat minęło” – spotkanie autorskie z Jackiem Drożdżem

W piątek, 24 lutego, sala reprezentacyjna Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna na ul. Staszica 12a wypełniła się po brzegi przybyłymi na spotkanie gośćmi. Wśród nich nie zabrakło ważnych i znanych osób, ale przede wszystkim bohaterów książki i fanów gnieźnieńskiego czarnego sportu.

Jacek Drożdż porwał słuchaczy i kibiców Startu nie tylko historią i pomysłem powstania książki, początkami kolekcji pamiątek, ale też wieloma ciekawostkami, jak choćby historią wywalczonego przez sportowców medalu, która niebawem będzie mieć swój wzruszający finał. Autor podziękował również obecnym na sali swoim rodzicom, za zabranie na pierwsze zawody i zaszczepienie miłości do żużla.

Rozmowę wzbogaciły wypowiedzi obecnych na spotkaniu zawodników:  Eugeniusza Błaszaka, Stanisława Gały, Wojciecha Pankowskiego, Piotra Podrzyckiego, Jana Puka, Kazimierza Wójcika, a także lekarki zawodów Barbary Gnarowskiej, mechanika Leszka Stefankiewicza oraz córki pana Andrzeja Pogorzelskiego – Magdaleny. Spotkanie poprowadził Grzegorz Buczkowski.

Było to kolejne spotkanie z cyklu “Zbliżenia”, przybliżające lokalnie ludzi kultury. Partnerem wydarzenia są Instytut Dziedzictwa Historii Sportu i Miasto Gniezno.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content