IMG_0597

„Chcę być kimś, czyli jak osiągnąć cele w czasach, gdy wszyscy dookoła mają wywalone” – spotkanie autorskie dla młodzieży  z Michałem Zawadką

Michał Zawadka – pisarz, autor książek motywacyjnych i społecznych dla dzieci i młodzieży, trener personalny, mówca motywacyjny, członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców, założyciel Mind&Dream,  wydawnictwa ukierunkowanego na rozwój osobisty i społeczny, Mistrz Polski Przemówień Publicznych, inaczej mówiąc człowiek orkiestra, był gościem Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna i Szkoły Podstawowej  nr 2 Swoim wystąpieniem przekonywał młodzież, że warto być w życiu kimś i kierować się wartościami. Wrażenie, jakie wywarł na uczestnikach spotkania zapewne pozostanie w nich na długo, a niektórych skłoni nawet do wprowadzenia w swym życiu pozytywnych zmian.

„Chcę być kimś, czyli jak osiągnąć cele w czasach, gdy wszyscy dookoła maja wywalone” to tytuł serii poradników dla młodzieży autorstwa naszego gościa, które mają na celu wspomagać młodego człowieka w realizacji samorozwoju.
Michał  Zawadka  przekazał  młodzieży cenną lekcję, która skłoniła do refleksji i wzbudziła skupienie na przekazywanej treści. Intrygujący sposób prowadzenia spotkania oraz charakter poruszanych tematów  spotkał się z uznaniem uczestników. Momenty zadumy i ciszy przeplatane żywą reakcją na słowa prowadzącego wpisały się w całe spotkanie, podczas którego prowadzący poświęcił wiele miejsca funkcjonowaniu w grupie, poczuciu własnej wartości, realizacji celów, czy też racjonalnego i efektywnego gospodarowania czasem. Autor motywacyjnych książek przekonywał, że nie warto „mieć w życiu wywalone” i bez względu na status społeczny i miejsce zamieszkania każdy z nas może być wyjątkowy i małymi kroczkami dążyć do wyznaczonych celów i realizacji marzeń.

Choć spotkanie adresowane było do młodzieży, dorośli obecni na sali równie dobrze odebrali słowa Michała Zawadki, który już na wstępie zwrócił uwagę byśmy w codziennym życiu „ocenianie” częściej zamieniali na „docenianie”, o czym wszyscy często zapominamy.
Prezentacja Pana Zawadki była bardzo atrakcyjna i inspirująca, wywołała wiele pozytywnych emocji.

Spotkanie odbyto się w ramach programu profilaktycznego Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna „Z Książką na dobre i na złe”, pod auspicjami Cała Polska Czyta Dzieciom, finansowanego z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Gniezna na 2022 rok.