cgcd.cykle

Całe Gniezno Czyta Dzieciom wirtualnie

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

Martwimy się obecnie o zdrowie, tęsknimy za rodziną, przyjaciółmi, obawiamy się o przyszłość. Ale jednocześnie przebywając z dziećmi w domu, wbrew wszystkiemu, zadbajmy o nasze wzajemnie relacje i wykorzystajmy ten czas kreatywnie. Rozmowa o uczuciach, o wartościach, o marzeniach może tylko nas zbliżyć do siebie. Początkiem rozmowy może być książka. Wartościowe pozycje Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna od prawie 20 lat poleca w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom.
Do tej pory spotkania autorskie, działania edukacyjne, bogate programy animacyjne mogliśmy prowadzić w naszych placówkach bibliotecznych lub w przestrzeni miejskiej. Od tego piątku – do odwołania- przechodzimy w świat wirtualny.
W naszej odsłonie akcji Całe Gniezno Czyta Dzieciom będziemy udostępniać informacje i linki do stron z bezpłatnymi e-bookami, audiobookami, informacje o spotkaniach autorskich prowadzonych przez pisarzy online, lektury, propozycje gier i zabaw dla dzieci i dorosłych, propozycje lekcji i zajęć dla dzieci i młodzieży. Podamy propozycje aktywności, z których można korzystać bez konieczności wychodzenia z domu. Zawsze podstawą będzie książka.
Będziemy też wspominać, bo zbliżające się 20-lecie akcji CPCD zobowiązuje!
Z książkowym pozdrowieniem Ewa Jaworska, koordynator akcji CPCD