dzienpostacizbajek (8)

„Całe Gniezno czyta dzieciom” docenione!

Gnieźnieńska odsłona ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” jedną z najlepszych w kraju! Jury „Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom” uznało, że ta czytelnicza akcja w naszym mieście była przeprowadzona celująco – a to dzięki liderce projektu Ewie Jaworskiej. Pani Ewa jest kierownikiem Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna oraz właśnie lokalnym koordynatorem akcji CPCD. Jury doceniło jej wielkie zaangażowanie, wytrwałość i nakład pracy w propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.
Czym wyróżniała się nagrodzona kampania? “Gnieźnieńska odsłona akcji CPCD to mnóstwo imprez czytelniczych: spotkania z autorami książek, konkursy literackie, a także przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą; to współpraca z nauczycielami przedszkoli i szkół gnieźnieńskich, ich ogromne zaangażowanie w popularyzację głośnego czytania – mówi Ewa Jaworska, koordynator gnieźnieńskiej kampanii – To wciąż nowe formy rozwoju czytelnictwa, na przykład „Wędrujący bibliotekarz”. To wspaniali goście, mieszkańcy Gniezna, ludzie pełni pasji, którzy przyjmują moje zaproszenie do czytania dzieciom. I wreszcie – to sami bibliotekarze, którzy włączają się w kolejne inicjatywy „Biblioteka dla pierwszaka”.Nagroda fundacji CPCD jest właśnie im poświęcona, a zwłaszcza rodzicom, którzy z taką ochotą zapisują dzieci do naszej biblioteki”.
Pani Ewie serdecznie gratulujemy, a wszystkim przypominamy dobrze znane hasło tej akcji: Czytajcie dzieciom 20 minut dziennie, codziennie!