cpcd.otcd2020

Cała Polska czytała o zwierzętach

O tym, jak ważne jest czytanie dzieciom, nie trzeba przekonywać nikogo. Literatura wzbogaca słownictwo, rozwija wyobraźnię, pomaga dzieciom pokonać własne lęki i bariery, ale również uczy i przekazuje mnóstwo przydatnych informacji w wyjątkowo przystępny i ciekawy sposób. Szczególnie ważną i niezwykle ciekawą grupą książek dla dzieci, są te opowiadające o przyrodzie.
Dobra książka o zwierzętach nie tylko przekazuje wartości i ciekawostki, ale także pomaga dostrzec piękno i niezwykłe wartości natury. Oczywiste jest to, że żadna literatura nie zastąpi dziecku prawdziwego kontaktu z przyrodą, ale niewątpliwie może do tego zachęcić.
W naszej bibliotece można znaleźć tak wiele książek dla dzieci, dotyczących przyrody, ekologii i życia zwierząt, że trudno zdecydować się na jedną pozycję. Każda bowiem zawiera wiedzę ciekawą i przydatną.
W ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom polecaliśmy do czytania zarówno współczesne jak i klasyczne utwory. Sięgając po książki typu: „Pszczoły” Piotra Sochy, „Kupa: przyrodnicza wycieczka na stronę” Nicolii Davies, „Zwierzakopedia: obrazki z niezwykłego życia zwierząt” Joli Richter – Magnuszewskiej nie zapominajmy o wierszach Jana Brzechwy: „Żuraw i czapla”, „Wrona”, „Ślimak”, „Jak rozmawiać trzeba z psem” i wiele innych.
Zapraszamy do wypożyczania i czytania w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Autorami filmiku są harcerze z 17 Drużyny Wędrowniczej „Bi Pi”.

 

Cała Polska czytała o zwierzętachO tym, jak ważne jest czytanie dzieciom, nie trzeba przekonywać nikogo. Literatura…

Opublikowany przez Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna Piątek, 5 czerwca 2020

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content