415805333_2816821285136202_1915223968407886170_n

C/Z/YTAT na weekend: “Pawilon małych ssaków”

Piątek! Więc C/Z/YTAMY. Dziś książka pełna wrażliwości i poczucia humoru autora, splatająca kilka jego życiowych wątków.

„6 listopada 2018

Że też musiała mi akurat teraz wypaść spomiędzy papierów mała pocztówka z grafiką pana Kazia Wiśniaka z kościółkiem świętej Małgorzaty. A tak mi już dobrze szło nietęsknienie za Krakowem.

(Kiedyś to było dużo prostsze: jak mówiłem „u nas”, chodziło mi o Trójmiasto. Potem „u nas” było w Trójmieście i w Krakowie. Pewnie kiedyś „u nas” będzie też we Wrocławiu, ale jeszcze nie teraz. Kaśka mówi czasem, że trzeba dać czasowi czas. I to może nawet brzmi jak banał, ale co z tego, skoro pomaga).

14 listopada 2018

Najstarszy żyjący na świecie dziobak australijski, samica, która mieszka w Healesville Sanctuary pod Melbourne, kończy dziś dwadzieścia pięć lat!

15 listopada 2018

Lecimy z Pawłem do Gruzji. Pierwsza większa wspólna wycieczka. Na lotnisku uroczy starszy pan w futbolówce awanturuje się, że nie pozwalają mu wejść na pokład samolotu z metrowym sekatorem. Jak pech, to pech!”

 

Książka “Pawilon małych ssaków” – Patryka Pufelskiego wydana została w formie pamiętnika, jako laureatka konkursu pamiętników osób LGBTQ+. Przeplatanie trzech wątków: rodzinnego z żydowskimi tradycjami, pasji i pracy w zoo oraz relacji osobistej z partnerem ujęte jest lekko, uroczo, zabawnie, choć czasem też bardziej poważnie. Patryk pracuje w zoo w Krakowie oraz Wrocławiu, a przygody swoich podopiecznych znajdują miejsce na wielu stronach pamiętnika. Przenosi nas do swojego świata. Prywatnie właściciel psa Zośki, partner Pawła, świętujący zarówno Chanukę i Boże Narodzenie. W jego życiu osobistym poznajemy znajomych, chorą na Alzheimera przyjaciółkę, dużą rodzinę, partnera, ich rozmowy, rady i spojrzenie na świat. Sam autor nierzadko bardzo emocjonalnie komentuje bieżące wydarzenia z kraju.

 

Nominacja do Nagrody Literackiej „Nike” 2023

O!Lśnienie 2022 w kategorii Literatura

Karakterowa Książka Roku 2022

Krakowska Książka Miesiąca (styczeń 2023)

Nominacja w plebiscycie Książka Roku 2022 Lubimyczytać.pl w kategorii Debiut

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content