423454932_7139699739484482_6462080102564163547_n

C/Z/YTAT NA WEEKEND: “Niezłe ziółko”

Korzystając, że przed nami ostatni weekend ferii poC/Z/YTAmy coś jeszcze z literatury dla dzieci.

“Nie podjął tematu. Cały wysiłek włożył w to, żeby się nie rozpłakać. A kiedy zagrożenie łzami stało się kwestią sekundy, opuścił głowę i wbił wzrok w swoje nieskazitelnie białe trampki.
– Szkoda, że nie mogę cię przytulić – westchnęła babcia, również patrząc na nieskazitelnie białe trampki Eryka.
Tylko w takich chwilach żałuję, że się trochę zmieniłam.
– Dla mnie jesteś tą samą babcią. – Eryk powiedział to z wielkim przekonaniem. – Chciałbym ci kiedyś zaimprezować…
-Zaimponować? – babcia roześmiała się serdecznie. Burza właśnie przechodziła bokiem. – Od dawna mi imponujesz. Jestem z ciebie dumna. Jednak teraz musisz zaimponować sobie. Dopiero wtedy będziesz naprawdę szczęśliwy.
Motocykl odezwał się wyjącym silnikiem, gotowy do drogi. Buczał tak głośno, że nie było sensu prowadzić tej rozmowy. Eryk z całych sił wykrzyczał tylko, że jutro ma sprawdzian z matematyki.
Pomożesz mi, babciu?! – wrzeszczał na pół osiedla.
Usłyszała go.”

“Niezłe ziółko” Barbary Kosmowskiej to magiczna opowieść o więzi wnuka i babci – silniejszej niż śmierć. Wsparcie i dobre rady ukochanej Babci Malutkiej już zawsze towarzyszą Erykowi w życiowych wyborach, w relacjach z rówieśnikami, w opiece nad potrzebującymi zwierzętami, która wciąga chłopca bez reszty. Wzruszające i pełne mądrości opowieści o podróży, ziołach, wyborach i życiu starszej pani wypełniają pustkę w sercu chłopca. Książka pokazuje, że śmierć to nie koniec, a nasi bliscy żyją w nas, jeśli tylko tego chcemy i potrzebujemy.
Całość historii pięknie dopełniają ilustracje Emilii Dziubak.

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content