246988797_280072987308348_320586233988827459_n

BOOM! Komiksowe warsztaty w Digital Kids

Nasz Digital Kids zamienił się wczoraj w warsztat rysowników. A to za sprawą zajęć z zawodową rysowniczką komiksów Jule Pfeiffer-Spiekermann z Niemiec. Piątoklasiści – Filip, Gabrysia i Laura – pod okiem nauczycielki Anny Galas, opiekunki merytorycznej Digital Kids ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gnieźnie – stawiali swoje pierwsze kroki, a właściwie kreski, w karierze „komiksiarzy”. Warsztaty miały charakter hybrydowy – dzieci były w Gnieźnie, a prowadząca w Niemczech. A dzięki technologii (oraz tłumaczeniu symultanicznemu) mogliśmy pracować tak, jakby wszystko odbywało się w jednym pomieszczeniu.

Dzieci z SP nr 1 okazały się wyjątkowo utalentowane – język komiksu bardzo do nich przemówił i poruszł wyobraźnię. Stylistyka komiksu daje ogromne możliwości, m.in. dlatego że często posługuje się ikonicznym skrótem. To choćby dzięki tej umowności w dwóch kropkach i kresce widzimy…ludzką twarz.

Digital Kids to cyfrowy plac zabaw w naszej Filii nr 2 przy ul. Staszica 12 a, który powstał dzięki projektowi Goethe Institut w Warszawie. O stworzenie takiego placu starało się blisko 300 bibliotek z całej Polski – a powstał zaledwie w 6 – w tym w naszej, gnieźnieńskiej.  Trafił do nas sprzęt komputerowy i gamingowy, nowoczesne roboty edukacyjne i wiele innych innowacyjnych narzędzi do edukacji medialnej i kreatywnej zabawy w cyfrowym świecie.

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content