Biblioteka Pokoleń 2023 (6)

„Biblioteka Pokoleń” w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Co babcia i dziadek czytali, kiedy byli mali?, Jak spędzali wolny czas? W jakie gry grali? Na te wszystkie pytania staraliśmy się znaleźć odpowiedzi podczas międzypokoleniowej imprezy bibliotecznej w sobotnie południe 14 stycznia w Filii nr 2 „Pod Sówką” Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna.   Przybyli na nie licznie babcie i nawet jeden dziadek w towarzystwie swoich wnuczek i wnuków. Łącznie zebrało się 50 osób. Na wszystkich czekało w bibliotece przy ul. Staszica 12a mnóstwo niespodzianek. Wszyscy wspólnie doskonale się bawili podczas czytania klasycznych bajek, w nietypowy sposób, bo za pomocą pacynek, kukiełek, a nawet teatru cieni. Gry planszowe oparte na tekstach baśni zrobiły ogromną furorę.

Przewodniczką pośród dawnych zabaw i gier okazała się książka „Gry i zabawy z dawnych lat” Katarzyny Piętki. Przypomnieliśmy zabawy z czasów, kiedy nie było komputerów, komórek, a nawet telewizora w wielu domach. Kiedy dzieci spędzały dużo czasu na dworze i po prostu bawiły się ze sobą.

Gra w klasy, w wersji „Masło – Trzasło”, kalambury czy zabawa „Ojciec Wirgiliusz” okazały się „strzałem w dziesiątkę”. Zaangażowały i młodszych i starszych. Powstała po raz kolejny swoista „Biblioteka Pokoleń” w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content