Biblioteka Pokoleń(1)

“Biblioteka pokoleń” w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

Możliwość wspólnego spędzania czasu, integracja i aktywizacja seniorów, rozwijanie zainteresowań – to cele, jakie postawiła sobie Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna.

Seniorzy, chętnie zrzeszający się w gronie własnych rówieśników, potrzebują także kontaktu z młodszymi, wspólnych rozmów i działań. Takie relacje są niezwykle ważne dla obu stron. Dzięki nim osoby starsze czują się potrzebne, zdrowsze i mają więcej motywacji do działania. Młodsze pokolenia natomiast mogą czerpać z doświadczenia seniorów i bezcennej życiowej mądrości.

Wychodząc z tego założenia, Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna przygotowała program łączący działania dla seniorów i dla dzieci pt. „Biblioteka Pokoleń” w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

W ramach tego programu zapraszamy dziadków z wnukami na spotkanie międzypokoleniowe „Książki i zabawy z dawnych lat”, które odbędzie się 14 stycznia (sobota) na godz. 12.00 do Filii nr 2 przy ul. Staszica 12a.

W dzisiejszych czasach trudno o wspólne gry i zabawy dzieci. Nie spotyka się już sytuacji, kiedy to grupa młodych wychodzi razem na “podwórko” grać w klasy, czy w palanta. Po pierwsze, te gry są nieznane, po drugie, nowoczesne technologie – tablety, komórki wciągają młodych ludzi, przez co zamykają się oni w swoim świecie.

Chcemy to zmienić, zachęcić do podróży sentymentalnej w przeszłość, ale przede wszystkim dać współczesnym dzieciom skarbnicę pomysłów na dobrą zabawę, przypomnieć klasykę literatury dziecięcej. A najlepiej to zrobić z ukochanymi babciami i dziadkami.

Szczegóły spotkania pod tel. 61 426 40 54

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content