bibliotekapokolen (3)

Biblioteka pokoleń – dobre miejsce do spotkań

Do takich spotkań dochodzi zdecydowanie za rzadko. Biorąc pod uwagę radość, jaką czerpią z nich prezentujący swoje talenty młodzi ludzie i zaproszeni na przedstawienia seniorzy, jest to przestrzeń wymagająca staranniejszych zabiegów. I z całą pewnością tak będzie się działo, bowiem Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna widzi potrzebę “dopieszczania” czytelników w wieku bardziej już zaawansowanym. Dla nich powstała inicjatywa “Książki na telefon”, a także regularne odwiedziny w domach pomocy społecznej. Organizatorzy zapewniają, że to dopiero początek i widać mają plany, aby w tym obszarze robić więcej. Przykładem chociażby minione właśnie spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej nr 3, którzy pod kierunkiem pań Anny Kaźmierskiej, Izabeli Kiełczewskiej-Maksymiec i Sylwii Jóźwiak-Drelii przygotowali wspaniały występ literacko-muzyczny. Były piosenki i wiersze, które pozwoliły zaproszonym członkom Gnieźnieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z jej prezesem Panią Danutą Wiśniewską poczuć nieco nostalgii za czasami młodości, a także doskonale bawić się, dzięki prezentowanym anegdotom.
Wydarzenie odbyło się pod patronatem akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.