406687012_347780114531765_1132298669842561577_n

Biblioteka Pokoleń

Biblioteka Pokoleń to działanie ukierunkowane na rozwijanie więzi i solidarności międzypokoleniowej za pomocą współdziałania  niespokrewnionych osób pochodzących z różnych pokoleń (czyli w praktyce osób z różnych grup wieku). Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna jako placówka kulturalno-edukacyjna spełniając funkcję integrującą lokalne środowisko, aktywizuje osoby starsze przez wykorzystanie ich wiedzy i doświadczenia w edukacji młodego pokolenia. W ramach programu pokazywaliśmy seniorom, rodzicom jak inspirować i edukować czytelniczo dzieci, a dzieci jak edukować, aktywizować seniorów i rodziców.

W ramach swoistej Biblioteki Pokoleń połączyliśmy dzieci z rodzicami, młodych ludzi z dziadkami, starszą młodzież z przedszkolakami. A wszystko to w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Spotkania realizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna i BAZĘ Centrum Edukacji Kreatywnej pozwoliły na wymianę czytelniczą. Odbyło się 10 spotkań, warsztatów, imprez, w których łącznie wzięło udział około 600 osób.

Projekt „Laboratorium Słowa 2023” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content