biblioteka-dla-dzieci-017

Biblioteka dla dzieci

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna to miejsce dla wszystkich. Każdego roku wśród warsztatów, działań, spotkań autorskich, a przede wszystkim w księgozbiorze jest miejsce dla Czytelnika w każdym wieku i w szerokich zainteresowaniach.

Tym razem skupimy się na tych najmłodszych – czyli bibliotece i jej ofercie skierowanej do dzieci. Od lat nasza książnica bierze udział w akcjach i projektach dla małych czytelników, zarówno obecnych jak i nowych. Są to między innymi „Cała Polska Czyta Dzieciom”, w ramach której Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna od kilkunastu lat prowadzi zajęcia literacko-artystyczne, warsztaty, spotkania dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Za udział w kampanii gnieźnieńska biblioteka otrzymała, dwie najważniejsze nagrody Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”: Medal i Statuetkę. Kolejna z akcji to „Mała Książka Wielki Człowiek”, gdzie dzieci zapisujące się po raz pierwszy do biblioteki dostają wyprawki, a na wytrwałych czytelników czekają dyplomy.

Nie brakuje u nas również cyklicznych spotkań skierowanych dla najmłodszych, takich jak „Bajkopomagajki” raz w miesiącu w Filii nr 9 czy „Środowe Inspiracje” co tydzień w Wypożyczalni dla Dzieci.

Wiele spotkań z autorami książek dla dzieci, warsztatów, jak Pierwsze Czytanki, Spotkania gwarowe, jak i akcji dla szkół i przedszkoli odbywa się również co roku w ramach projektów („Rozczytana Koalicja”, „Laboratorium Słowa”, „Królewskie Gniezno Czyta” z czego największym jest nasz czerwcowy Piknik Czytelniczy.

Prowadzimy także programy bajkoterapeutyczne oraz akcje: Biblioteka dla Pierwszaka czy Biblioteka Pokoleń.

Przy Bibliotece działa od niedawna również sala „Digital Kids” – pionierska inicjatywa Goethe-Institut, polegająca na stworzeniu mobilnej sali zabaw interaktywnych z grami, komputerami i sensorycznymi zabawkami cyfrowymi.

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content