Biblioteczny Kalendarz Adwentowy

Biblioteczny Kalendarz Adwentowy – 6 grudnia

Spadł śnieg i od razu zrobiło się jakoś tak bardziej zimowo. Amatorów białego puchu nie brakuje zwłaszcza wśród małych, ale i więksi często ulegają jego powabowi. A już szczególnie Ci, którzy kochają podglądać. Chodzi oczywiście o podglądanie zwierząt i naszą kolejną propozycje, która pojawia się w Bibliotecznym Kalendarzu Adwentowym, mianowicie: „Przewodniku prawdziwych tropicieli: zima” Adama Wajraka. Jak czytamy we występie do książki śnieżna pora to prawdziwa gratka dla obserwatorów przyrody: „Zimowe tropienie też jest czystą przyjemnością – zostawione na śniegu ślady to otwarta księga. Nic, tylko czytać. […] Tylko zimą możecie zobaczyć tropy rysia czy watahy wilków. Poczujcie dreszczy emocji udzielający się każdemu tropicielowi, który wie, że tajemnicze zwierzęta są tuż-tuż.” Nie tylko leśnymi traktami prowadzi nas znakomity przyrodnik, jakim jest Wajrak – w książce znajdziemy miejsca bliskie zamieszkującym w miastach, w pobliżu łąk czy jezior. Dzięki naszemu przewodnikowi żadna polana nie jest nudnym i zwyczajnym miejscem, a zachwycające zwierzęta czają się dosłownie wszędzie. Tytuł służy i poradą: jak dbać o stopy podczas wędrówek, jakie są najlepsze narty na zimową wycieczkę, lub też, jak się ratować gdy pęknie pod nami lód na jeziorze.

Drodzy tropiciele, amatorzy i miłośnicy przyrody – fantastyczną przygodę w zimowym krajobrazie zacznijcie od tej pozycji. A potem, gwarantujemy, będzie już tylko lepiej.