muzbpmg

Biblioteczna Konfraternia Muzyczna – nowy klub przy Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna

Dyskusyjny Klub Muzyczny, czy może lepiej Biblioteczna Konfraternia Muzyczna chce nawiązać do przeszłości i do świetnie funkcjonującej przed laty przy ul. Staszica muzycznej Filii. Ze względów logistycznych i dla wygody uczestników spotkań kolejne odsłony proponujemy organizować w Czytelni Biblioteki Publicznej (ul. Mieszka I 16), zawsze w sobotę, w godzinach 11-13. Na początek, czyli od września tego roku, raz w miesiącu.

W trakcie spotkań Konfraternii Muzycznej będziemy słuchać dźwięków wszelakich, zwanych muzyką, a potem rozmawiać o tym, co nas porusza, o doznaniach, odczuciach i wrażeniach. Będziemy bez zbędnego mędrkowania przypominać najważniejsze fakty związane z prezentowanymi albumami, konkretnymi utworami oraz ich twórcami lub wykonawcami.

W naszym (czyli Waszym) Klubie – co ważne – nie będzie jednak pogoni za aktualnymi listami przebojów i rankingami najlepiej sprzedających się muzycznych albumów. Zamiast tego będzie wysokiej próby muzyka popularna, od jazzu poprzez blues aż po rock, w przeróżnych odsłonach, bo nie ma być „lekko, łatwo i przyjemnie”, ale ambitnie. Interesuje nas muzyka taka, do której chce się wracać, którą daje się odkrywać po wielekroć… i wciąż inaczej. Do wspólnego słuchania i rozmowy zapraszają Maciej Krzyżan (prowadzący) oraz Krzysztof Szymoniak (wspierający).

Na pierwsze spotkanie zapraszamy 9 września!

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content