302172696_2644572865679706_2421827532748676254_n

“Bez wstydu. Sekspraca w Polsce” – autorka reportażu, Karolina Rogaska, będzie gościnią kolejnego dnia “Pretekstów”

W niedzielę o 17.30 festiwalową gościnią “Pretekstów” będzie Karolina Rogaska, a spotkanie z nią to najlepszy pretekst, by pomówić o tematach równościowych.
Rogaska – reporterka, publicystka i aktywistka społeczna – jest m.in. autorką reportażu “Bez wstydu. Sekspraca w Polsce”. Reporterka postanowiła sprawdzić, jak funkcjonuje polski świat sekspracy – kto świadczy usługi seksualne w Polsce i jak te osoby postrzegają swoje zajęcie? A sprawdziła to niejako “na sobie”, bo sięgnęła po bardzo kontrowersyjną technikę dziennikarską – reportaż wcieleniowy. Nikt nie wiedział, że nowa “dziewczyna” w warszawskim klubie go-go jest tak naprawdę dziennikarką, która zbiera informacje. A to, co zebrała “pod przykrywką”, trafiło właśnie na łamy jej książki.
O tym odważnym reportażu oraz o wielu innych ważnych społecznie inicjatywach, w które angażuje się Karolina Rogaska, będzie można posłuchać – i popytać autorkę – w niedzielę 4 września na dziedzińcu Stary Ratusz w Gnieźnie. Zapraszamy! Wstęp wolny.
“Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content