213699134_296368935508672_4327202923201366173_n

Baza Czytelnicza i “książki-dziwolągi”

Książka z 1000 okładek, książka przypominająca harmonijkę lub scenografię, książki które mówią i wreszcie książki: dziurawe, foliowe, kaligrafowane i aktywizujące! Na pierwszych czwartkowych warsztatach Bazy Czytelniczej mali czytelnicy i czytelniczki mogli poznać książki-dziwolągi.

Współczesne książki dla dzieci to często nie tylko tekst i ilustracje, to również zabawa z samą formą książki. A w tej rozwijającej zabawie książki są po prostu obiektami, które uruchamiają ukryte obszary wyobraźni i zmysły. Dzieciaki miały ogromną frajdę z „wydziwiania” na temat książek, bo mogły na własną rękę „doświadczyć” tych najbardziej nietypowych – na przykład, zostać lektorem w studiu nagrywania audiobooków. Mogły też wskoczyć do środka książki, a ta nadal pozostała…harmonijną opowieścią. Zespołowo też wywierały nacisk na popularną książkę Tulleta “Naciśnij mnie”.

Jednocześnie dowiedziały się, że książka to część kultury, w której wszystko się ze wszystkim łączy. I tak, ich ulubiona kartonowa seria o Ulicy Czereśniowej nawiązuje do… malarstwa Pietera Bruegla.

Baza Czytelnicza prowadzona jest wspólnie z BAZA Centrum Edukacji Kreatywnej. Kolejne zajęcia już w przyszłą środę i piątek o 13.30 o w siedzibie Bazy – ul. Jana Pawła II 5. Zapraszamy wszystkich, których zwykłe pogadanki o książkach zwyczajnie nudzą. Pokażemy Wam, że czytanie to …frajda!

Baza Czytelnicza odbywa się w ramach projektu “Laboratorium Słowa 2021” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content