Basia i tablet – spotkanie z Zofią Stanecką

Basia i tablet”  to książka naszych czasów. O tym, jak tablet może zepsuć rodzinne więzi i jak można się od niego uzależnić. Prędzej czy później każde dziecko zetknie się z elektronicznymi umilaczami czasu. Dzisiejszy świat jest naszpikowany elektroniką, dzieci się przed tym nie uchroni – trzeba  je nauczyć mądrego korzystania z tabletów.

Pozycja „Basia i tablet” była bohaterką spotkania autorskiego z Zofią Stanecką, twórczynią całej basiowej serii. Autorka przedstawiła dzieciom  wiele cennych informacji o procesie powstawania książki i ludziach, którzy ją współtworzą – od momentu pojawienia się pomysłu w głowie pisarza, aż po pojawienie się książki w księgarni i w bibliotece. Pisarka przeczytała też kilka fragmentów przyniesionych ze sobą  pozycji, co stało się punktem wyjścia do rozmaitych zabaw.

Spotkanie autorskie cieszyło się wielką popularnością i dostarczyło wszystkim uczestnikom wielu miłych wrażeń. Pokazało, że należy racjonalnie korzystać z mediów elektronicznych, a wolny czas poświęcać na czytanie książek w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Spotkanie odbyło się w ramach programu profilaktycznego Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna „Z Książką na dobre i na złe”, pod auspicjami Cała Polska Czyta Dzieciom, finansowanego z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Gniezna na 2022 rok.