_DSC0265

Basia i tablet – spotkanie z Zofią Stanecką

Basia i tablet”  to książka naszych czasów. O tym, jak tablet może zepsuć rodzinne więzi i jak można się od niego uzależnić. Prędzej czy później każde dziecko zetknie się z elektronicznymi umilaczami czasu. Dzisiejszy świat jest naszpikowany elektroniką, dzieci się przed tym nie uchroni – trzeba  je nauczyć mądrego korzystania z tabletów.

Pozycja „Basia i tablet” była bohaterką spotkania autorskiego z Zofią Stanecką, twórczynią całej basiowej serii. Autorka przedstawiła dzieciom  wiele cennych informacji o procesie powstawania książki i ludziach, którzy ją współtworzą – od momentu pojawienia się pomysłu w głowie pisarza, aż po pojawienie się książki w księgarni i w bibliotece. Pisarka przeczytała też kilka fragmentów przyniesionych ze sobą  pozycji, co stało się punktem wyjścia do rozmaitych zabaw.

Spotkanie autorskie cieszyło się wielką popularnością i dostarczyło wszystkim uczestnikom wielu miłych wrażeń. Pokazało, że należy racjonalnie korzystać z mediów elektronicznych, a wolny czas poświęcać na czytanie książek w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

Spotkanie odbyło się w ramach programu profilaktycznego Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna „Z Książką na dobre i na złe”, pod auspicjami Cała Polska Czyta Dzieciom, finansowanego z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Gniezna na 2022 rok.

 

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content