fot78

Autorka bestselerowych książek o Rosji spotka się z czytelnikami trzeciego dnia “Pretekstów”

Trzeci dzień “Pretekstów”, czyli 3 września zakończymy spotkaniem o godz. 19.00, na dziedzińcu Starego Ratusza, z Krystyną Kurczab-Redlich. Rozmowę z nią poprowadzi Agnieszka Ziebarth, która już teraz zaprasza na to wydarzenie:
 
“Krystyna Kurczab-Redlich, polska dziennikarka i reportażystka, wieloletnia korespondentka polskich mediów w Rosji. Podczas drugiej wojny czeczeńskiej stała się autorką nagradzanych filmów dokumentalnych o Czeczenii, w których przedstawiła wstrząsające przypadki łamania praw człowieka: „Czeczenia – widmo śmierci”, „Czeczenia – zabójstwo za zgodą świata”, „S.O.S. dla Czeczenii”, „Czeczeni po Biesłanie”.
Laureatka wielu dziennikarskich laurów, w tym: Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Kazimierza Dziewanowskiego dla korespondenta zagranicznego, nagrody Amnesty International za publikacje o łamaniu praw człowieka w Czeczenii, Nagrody im. Melchiora Wańkowicza za reportaże z Czeczenii. W 2005 roku na wniosek czeczeńskiej organizacji „Echo wojny”, Amnesty International i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka jej kandydatura została zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla.
 
Autorka bestselerowych książek o Rosji: „Pandrioszka”, w której ukazuje, jak zmieniała się Rosja w latach 90. XX wieku. Po ukazaniu się książki „Głową o mur Kremla” otrzymała w Rosji pseudonim „polska Politkowska”. Jest autorką znakomitej biografii “Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina”.
 
Krystyna Kurczab-Redlich spotka się z publicznością na Dziedzińcu Starego Ratusza w Gnieźnie 3 września, w trakcie trzeciego dnia Festiwalu Literackiego „Preteksty”. Gościni odpowie na pytania, kim naprawdę jest Władimir Putin – człowiek, który skrupulatnie zafałszowywał swoją biografię, który kłamstwem wypełnił drogę do władzy oraz system jej sprawowania. Autorka opowie o dzieciństwie Putina, jego biologicznych i przysposobionych rodzicach, o spotkaniu z Wierą Nikołajewną Putin. Porozmawiamy o próbach demokratyzacji Rosji po upadku komunizmu, pierwszych finansowych przekrętach Putina i drodze na Kreml, o podobieństwach technologii wojennych stosowanych przez Putina w Czeczenii, Gruzji i w Ukrainie, jakie ma związki z Al-Kaidą i tzw. Państwem Islamskim. A także o tym, dlaczego można go nazwać terrorystą – o aranżowanych atakach m.in. na teatr na Dubrowce. Krystyna Kurczab-Redlich odpowie także na pytania o swoje prywatne związki z Rosją, i dlaczego nie może pojechać do Rosji.
 
Zapraszamy na spotkanie i wysłuchanie rozmowy, która biorąc pod uwagę niezwykłą charyzmę, wiedzę i doświadczenie Pani Krystyny Kurczab-Redlich, a przede wszystkim jej niezwykły dar do opowiadania ciekawych i prawdziwych historii, będzie dla wszystkich Państwa czasem dobrze spędzonym. “
fot: Grupa Wydawnicza Foksal/mat.pras.
“Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content