1679566469622

Aromat herbaty i… książek – spotkanie z cyklu “Włącz ciekawość” z Agatą Ożarowską

Zwykle zapraszamy Was do Czytelni Biblioteki Głównej na Tea Time w stylu brytyjskim, ale wczoraj – zamiast anglojęzycznej pogawędki – serwowane były prawdziwe aromatyczne herbaty z Nepalu. A wszystko za sprawą kolejnej odsłony cyklu „Włącz ciekawość”. Tym razem gościliśmy Agatę Ożarowską, podróżniczkę, fotografkę, koneserkę i znawczynię herbat. To właśnie ten wspaniały napar był głównym tematem spotkania.
 
Pani Agata w bardzo zajmujący sposób opowiedziała o swoich wyprawach do stolicy Nepalu – Katmandu, o tym, jak w tamtym rejonie uprawia się herbatę, o bliskiej znajomości z ludźmi, którzy się tym zajmują. Usłyszeliśmy też wiele informacji o trekkingu wysokogórskim, niejako „przy okazji” uprawianym przez Panią Agatę. Opowieść ubarwiona była prezentacją multimedialną, na którą składały się głównie piękne, własnoręcznie oczywiście wykonane zdjęcia. W tle brzmiała nastrojowa muzyka. O tym, że herbata przywieziona z Nepalu przez Panią Agatę jest pyszna przekonaliśmy się podczas degustacji kilku rodzajów herbat. Bardzo ciekawe spotkanie zakończyły pytania skierowane do naszej gościni od licznie zgromadzonej publiczności.
 
Spotkanie z cyklu “Włącz ciekawość” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025.
 
UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content