274183723_262257796086626_1743467637990597068_n

“Apetyt na książkę” o kawie i jej zaletach

Pobudzający aromat kawy unosił się nad uczestniczkami spotkania klubu “Apetyt na książkę”. Zazwyczaj kawa jest dopełnieniem słodkiego poczęstunku, którym raczą się klubowiczki. Tym razem kawa była główną gwiazdą spotkania i bohaterką lektur.

Czy wiedzieliście, że kawa spowalnia proces starzenia, poprawia koncentrację, redukuje zmęczenie i poprawia nastrój? Ma również korzystny wpływ na układ krążenia, zmniejsza ryzyko wystąpienia demencji, choroby Alzheimera, Parkinsona i ryzyko pojawienia się chorób nowotworowych – to wyniki najnowszych badań naukowych. Zresztą kawa nadal jest substancją nie do końca poznaną i badaną.

Kawa pojawiła się także w roli domowego specyfiku, który można wykorzystać w celach kosmetycznych (np. peeling) czy w uprawie kwiatów doniczkowych (jako nawóz).

Temat okazał się mieć wiele wątków. A uczestniczki płynnie przechodziły od mocy substancji – która kawa ma najwięcej kofeiny? – po zagadnienia natury praktycznej – jaką kawę najlepiej parzyć w ekspresie? Od Cold Brew po cappuccino – dzielono się zarówno wyznaniami na temat ulubionych rodzajów czarnego napoju, jak i samym naparem.

Za miesiąc tematem dyskusji będzie drugi najpopularniejszy w Polsce, ale i na świecie napój, czyli herbata. Na spotkanie zapraszamy 17 marca o godz. 16.00 do Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Mieszka I 16.

 

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content