Dobry Poniedziałek

Najbliższe spotkanie: 4 marca, godz 18:00
 
Poniedziałek bywa najtrudniejszym dniem tygodnia. Początek kolejnego miesiąca bywa trudnym do podjęcia wyzwaniem. A w dzisiejszym świecie bywa cudem znalezienie człowieka, który z uwagą wysłucha naszej opowieści.
Dlatego w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godzinie 18.00, w czytelni Wypożyczalni dla Dzieci, na ul. Mieszka I 15, odbywają się spotkania Kręgu Kobiet.
Czym jest spotkanie w Kręgu? Powrotem do korzeni.
Na całym świecie kobiety i mężczyźni różnych ras, kultur i religii uznawali koło i krąg za symbol przemiany i ewolucji.
Na czym polega niecodzienność, jaką daje Krąg? Jesteśmy w nim o wiele bliżej własnej prawdy i słuchamy siebie o wiele głębiej niż na co dzień, nie oceniamy, nie krytykujemy, nie reagujemy impulsywnie na to, co słyszymy.
Krąg jest laboratorium, minielektrownią generującą moc i mobilną szkołą – słuchania, intuicji, empatii, nieoceniania, wdzięczności, połączenia. Uczymy się tych jakości i stopniowo widzimy, jak zaczynają one być coraz bardziej obecne w naszym życiu poza Kręgiem. Odczuwamy wyraźnie, jak Krąg dodaje mocy – pozwala się oczyścić, wyciszyć, ponazywać to, co w nas się dzieje, pozwala powiedzieć na głos o marzeniach, otworzyć się na nowe.
 
Spotkania Kręgu Kobiet prowadzi doświadczona już w tym Agnieszka Antosik. Ponieważ odbywają się one w przestrzeni biblioteki, punktem wyjścia kolejnych spotkań jest zawsze książka albo jej fragment.
Skip to content