samaabolicja

Abolicja jeszcze do końca maja

Przypominamy o abolicji! Jeszcze do końca maja zapominalscy mają czas, by zwrócić przetrzymywane książki bez żadnych konsekwencji.

Akcja – rozpoczęta 8 maja – już odnosi skutki. W ciągu tygodnia zwrócono 34 egzemplarze książek, które znajdowały się na liście upomnień (przyjmując czas przetrzymań do 1 stycznia 2021 roku). Tym samym zmniejszyła się liczba czytelników przetrzymujących książki z 219 do 201 osób.

Liczymy, że do rozliczenia z zalegających książek uda się przekonać także byłych czytelników. Zwłaszcza, że zaległości wynikają najczęściej z przypadków losowych – od zagranicznych wyjazdów, w ferworze których czytelnicy zapominają o książkowych zobowiązaniach wobec biblioteki, poprzez pożyczanie książek znajomym, od których potem trudno wyegzekwować zwrot, aż po zwykły wstyd czy obawę związaną z długim czasem zwłoki.

Rozumiemy wszystkie te przypadki, nikogo nie oceniamy i dlatego gorąco zachęcamy do odwiedzin. Nie tylko zresztą w przypadku przetrzymania książek, ale również ich zgubienia – jeśli nas o tym poinformujecie, będziemy mogli je usunąć z księgozbioru i “wyczyścić” sytuację. Czytelnicy zyskają “czyste” konto biblioteczne, a biblioteka jasność co do stanu księgozbioru.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
Skip to content