wernisaż wystawy 17 listopada, godz. 17.00 Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna ul. Staszica 12a (2)

50 lat Klubu Górskiego PTTK „Ornak” – wystawa

Obecnie zrzeszają blisko 130 członków, ale przez pięćdziesięcioletni okres swojego działania, w szeregach organizacji znalazło się przynajmniej trzy razy tyle. Miłośnicy gór, wycieczek pieszych i wspinaczek, zwolennicy turystyki Gniezna i okolic – członkowie Klubu Górskiego PTTK „Ornak” świętują właśnie swój okrągły jubileusz – pół wieku działalności.
Na internetowej mapie na stronie organizacji aż gęsto od znaczników – bo te wskazują aż 143 szczyty powyżej 2 500 metrów n.p.m. zdobyte przez klubowiczów. Ponadto, relacje z blisko tysiąca wyjazdów krajowych i zagranicznych, rajdów, obozów górskich, spotkań towarzyskich i tych poświęconych krajoznawstwu. Działają nieprzerwalnie od 1971 roku. Mają swój hymn i maksymę niezmienną od lat: ,,nie ma pełnego przeżycia gór bez przyjaźni z ludźmi, którzy nam towarzyszą i po to, by ludzi takich znaleźć i wspólnie z nimi poznawać góry”.

Wspólnie z nimi pragniemy zaprosić na wystawę „50 lat Klubu Górskiego PTTK „Ornak”, która gościnnie pojawi się w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna w środę 17 listopada o godz. 17.00 przy ul. Staszica 12a.

Na ekspozycji pamiątki, zdjęcia a nawet sprzęt alpinistyczny, z którego korzystali członkowie klubu zdobywając górskie wierzchołki. Przede wszystkim jednak historia wspaniałej organizacji pełnej pasji i niezwykłego ducha, który zdobył nie jeden osławiony szczyt.