1(3)

21 tomików wierszy

Światowy Dzień Poezji to niezwykłe święto, które obchodzimy co roku 21 marca. Zostało ono uchwalone jesienią 1999 roku przez UNESCO. Ideą przedsięwzięcia jest promocja poezji, przypominanie o jej wartości i ukazanie, jak ważna jest dla naszej kreatywności i wrażliwości.

Wiosnę już od wieków poeci opisywali w swoich wierszach, jako mieniącą się tysiącem barw porę roku. Można o niej przeczytać m.in. w wierszach najsłynniejszych pisarzy, takich jak Jan Brzechwa, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Maria Konopnicka, czy Adam Mickiewicz.

Przepiękne utwory pisali również nasi gnieźnieńscy poeci. Aby móc poetycko przywitać pierwszy dzień wiosny, zapraszamy 20 marca od godz. 11.00 do Filii nr 2 “Pod Sówką” Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. Dla 21  pierwszych miłośników poezji  mamy 21 zbiorków wierszy. Zachęcamy do czytania poezji.

Akcja biblioteczna wkomponowuje się w cykl „Kartka z kalendarza” w programie Blisko – Rozczyta Koalicja.