Zimowe ptasie radio – ferie w bibliotece

O tym, że nie każdy czarny ptak to wrona, krakanie krakaniu nierówne, a kwiczoł to niepozorny szarak z ukrytą mocą, którą pokonuje wielkie drapieżniki, przekonali się uczestnicy czwartkowych warsztatów przyrodniczych w Wypożyczalni dla Dzieci. Tym razem czas poświęcony ptakom, które towarzyszą nam zimą, zaowocował nie tylko umiejętnością rozpoznawania naszych skrzydlatych towarzyszy i poznaniem ich zwyczajów, ale również zyskaniem wiedzy o tym, jak mądrze pomagać im zimą.

Na finał wszyscy zaprosili najbardziej polubione podczas zajęć ptaki do własnych karmników. Gorąco wierzymy, że obecni na zajęciach zawsze serwować będą swym zimowym gościom idealną dla nich szamkę!

Idol Mikołaj Kopernik

W obecnych czasach ważne jest aby prezentować młodym ludziom postacie, na których można się wzorować i które zasługują na miano IDOLA. Jedną z nich jest Mikołaj Kopernik.

Rok 2023 jest doskonałą okazją ku temu, aby przybliżyć postać genialnego astronoma. Data powiązana jest z rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci Kopernika.

Filia nr 2 „Pod Sówką” Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna zaprasza dzieci 20 lutego do udziału w całodziennych zabawach opartych na książce „Idol Mikołaj Kopernik” Justyny Styszyńskiej.

Pozycja o Koperniku stanie się także motywem przewodnim warsztatów dla grup zorganizowanych w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, na które można się zapisywać pod nr 61 426 40 54.

Ciii… bo stary niedźwiedź (i borsuk!) mocno śpi – ferie w bibliotece

Stary niedźwiedź mocno śpi… ale nie tylko on! W Wypożyczalni dla Dzieci kolejny dzień warsztatów przyrodniczych poświęcony był wszystkim zimowym śpiochom naszego kraju. Czy wiecie, że borsuk śpi tak mocno, że do jego nory lubi wprosić się na gapę lis? Które z zasypiających na zimę zwierząt wita wiosnę dopiero w maju? Jakie odgłosy wydaje suseł? Może Wy nie wiecie, ale uczestnicy zajęć środowych w wypożyczalni dla dzieci wiedzą już wiele na temat niedźwiedzi, borsuków, świstaków, susłów, popielic, orzesznic, nietoperzy… i całej masy innych zwierząt, które zimą wolą przeczekać uśpione. Dobrze nie przespać ferii w bibliotece!

Dobry Poniedziałek w kobiecym kręgu

Dobry Poniedziałek to ten, który wprowadza w tydzień pięknym spotkaniem. Siedem kobiet zasiadło więc 6 lutego w kręgu, by przeżyć wspólnie podróż pełną odkryć. Najpiękniejsze było w niej to, że jak zwykle w przypadku spotkań tego typu była to szansa na odkrycie własnych zasobów i zaczerpnięcie inspiracji z opowieści innych. Jak spełniać się bez lęku, pomimo lęku i z nim? Prawie trzy godziny dzielenia się opowieściami i głód następnego spotkania. Wypatrujcie pod koniec miesiąca informacji o tematyce i terminie kolejnego Kręgu Kobiet.