Zabawy z Kubusiem Puchatkiem w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom

18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora misia o bardzo małym rozumku stała się okazją do ustanowienia tego dnia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka.

Bohater powieści Milne’a, amator miodku mieszkający w Stumilowym Lesie, jest kultową postacią dla przedstawicieli kilku pokoleń.

Obchody święta Puchatka stały się ważnym punktem zimowego kalendarza w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna. Najmłodsi czytelnicy zostali zaproszeni do wzięcia udziału w „Zabawach z Kubusiem Puchatkiem” w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, a dorośli mogli się zapoznać z „Subiektywnym przeglądem Kubusiowych mądrości”.

Zapraszamy do wypożyczania i czytania  książek o przygodach Kubusia Puchatka w Bibliotece Głównej, Wypożyczalni dla Dzieci (ul. Mieszka I 15), Filii nr 1 (ul. Krucza 3), Filii nr 2 (ul. Staszica 12a), Filii nr 9 (os. Orła Białego 18).

Inauguracja questu coraz bliżej!

Od 10 lat wielkopolskie questy mają swojego opiekuna, jakim jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury. To oni prowadzą stronę, na której znajdziecie questy w naszym regionie, pobierzecie ulotkę questową. To oni szkolą tych, którzy o questach chcą się dowiedzieć więcej; wspierają i pomagają tym, którzy questy tworzą. Tak właśnie powstał nasz gnieźnieński quest. Było to również możliwe dzięki dofinansowaniu pozyskanemu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Dlatego możemy z radością powiedzieć, że od poniedziałku 23 stycznia również Gniezno będzie miało swój quest. Tak, wymagało to od nas i naszych partnerów trochę pracy, innej niż ta wykonywana na co dzień. Rymowanki, zagadki, opracowywanie trasy, projekt ulotki, projekt pieczęci. Czasem kręciło się w głowie. Ale jest! Ten pierwszy i mamy nadzieję, nie ostatni. A że właśnie 23 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe w kilku województwach, liczymy na to, że taki quest będzie jeszcze jednym powodem, dla którego turyści zechcą zajrzeć do naszego miasta.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.