Pomocna dłoń: aktywność fizyczna a zdrowie

Aktywność fizyczna a zdrowie – relacja między jednym a drugim dla większości z nas jest oczywista: żeby zachować zdrowie, trzeba być aktywnym fizycznie. Ta dobrze przyswojona zasada nie zawsze jednak jest praktykowana – czasami z braku czasu, czasami z lenistwa lub zaniedbania. Dlatego na kolejnym spotkaniu z cyklu „Pomocna dłoń” wzięliśmy na warsztat właśnie… ćwiczenia fizyczne. Zaproszona ekspertka – trenerka personalna Monika Bartkowiak – zmotywowała uczestniczki do codziennej dawki ruchu. Bo właśnie taka aktywność – systematyczna, najlepiej codziennie, a przynajmniej 2-3 razy w tygodniu, jest najbardziej wskazana. Pozwala nam utrzymać dobrą formę zarówno fizyczną, jak i psychiczną. I wcale nie trzeba odwiedzać siłowni – ćwiczyć można też bez specjalistycznych przyrządów. Wystarczy rozejrzeć się po mieszkaniu – krzesło czy choćby kij od szczotki równie dobrze posłużą w ćwiczeniu swojego ciała.

Wszystkim polecamy taką codzienną porcję ćwiczeń! A po wysiłku należy się odpoczynek, najlepiej przy książce.

„Pomocna dłoń” to wydarzenie realizowane w ramach projektu “Laboratorium Słowa 2022” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.