Cykl „Porozmawiajmy” – głos społecznego dialogu

Tych, którzy z uwagą śledzą i wsłuchują się w tematy społeczne pojawiające się w lokalnym środowisku, na pewno ucieszy fakt kolejnej edycji bibliotecznych spotkań z cyklu „Porozmawiajmy”.

Najbliższa dysputa będzie poświęcona hasłu: „Człowiek w obliczu potrzeby, czyli czego ludzie dowiadują się o sobie w trudnych czasach”.

Żyjemy obecnie w bardzo trudnym czasie. Najpierw pandemia, a teraz wojna w Ukrainie – sprawiają, że jest to dla nas wszystkich czas próby. Dla każdego z nas – prywatnie i jako społeczeństwa. Nikt z nas nie był czasie kilkudziesięciu ostatnich lat w tak ekstremalnej sytuacji. Czego się o sobie dowiadujemy? W jaki sposób zmienia to nasze myślenie o sobie i świecie? Jak zachowujemy się w nowej sytuacji? To tylko część pytań, jakie pojawią się na spotkaniu. Pozostałe, których tutaj nie wymieniliśmy, można będzie zadać i wysłuchać podczas rozmowy, na którą zapraszamy 12 maja (w czwartek) o godz. 17.00 do Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Mieszka I 16.

Spotkania cyklu “Porozmawiajmy” Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna z projektu “Laboratorium słowa 2022” otrzymały dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.