Dzień Babci i Dzień Dziadka, czyli rodzinne lektury

Dziś Dzień Babci, jutro – Dzień Dziadka. Z tej okazji składamy najszczersze życzenia długich lat w zdrowiu i dziękujemy za to, że są naszymi niestrudzonymi pomocnikami w propagowaniu czytelnictwa. To właśnie dziadkowie często wprowadzają wnuki w świat literatury, przyprowadzają małych czytelników do biblioteki po raz pierwszy, a potem po raz…kolejny! Bardzo nas takie międzypokoleniowe wizyty cieszą.

No właśnie -dziadkowie i w ogóle rodzina. To ona kształtuje nasze wyobrażenia o świecie, przekazuje mądrości, służy cennymi radami, przytula, gdy jest nam źle. To od członków rodziny słyszymy wielokrotnie stwierdzenia: kocham Cię, nie martw się,  nie rób tego.

Klub ,,Bajkopomagajki” Książki dla Dzieci i Rodziców sprawi, że przypomnicie sobie wspaniałe chwile, które spędzacie lub spędziliście ze swoimi dziadkami poprzez żeglowanie po przepięknej literaturze mówiącej o tych wspaniałych członkach rodziny.

Wszystko to znajdziecie w magicznych książkach, m.in.: ,,Babcie od A do Z”, ,,Dziadkowie od A do Z” Reqel Diaz Reguera, ,, Mój Tata ma Brata: czyli rymowanki o rodzinieGrzegorza Strzebońskiego, które są pełne humoru i ciepła rodzinnego.

21 i 22 stycznia to dzień wyjątkowy, w którym obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Ich doświadczenie życiowe i wskazówki są bezcenne. A zastanawialiście się  kiedyś jakie są Wasze Babcie i jakich macie Dziadków. Czy Wasza babcia to: Przyjaciółka, Powierniczka Tajemnic, Babcia Palce Lizać, Babcia Bajarka, a może macie Dziadka Dasz Radę, Dziadka Usypiacza, czy Superbohatera?

Każda z tych postaci w zwykłych czynnościach objawia się niezwykłymi umiejętnościami. Dzięki Waszym narodzinom Dziadkowie, momentalnie wracają do krainy dzieciństwa.

Dziadkowie nas przytulają, chętnie wskakujemy im na kolana, zaprowadzają Was do szkoły w rytmie: rym cym cym i hop sa sa, a może w rytmie cza-czy?

Dzięki wsparciu Wydawnictwa MEDIA RODZINA wzbogaciliśmy się o kilka nowych tytułów, które czekają na Was w wypożyczalni biblioteki.  Zapraszamy do naszych placówek!  Odwiedzajcie nas z dziadkami, odwiedzajcie nas całymi rodzinami!