Biblioteczny Kalendarz Adwentowy!

Już za chwilę wokoło zapachnie korzennym piernikiem i zabrzmi kolędami i świątecznymi evergreenami. To najwyższy czas, by zacząć odliczanie do świąt. Codziennie, od środy 1 grudnia, na naszych profilach będziemy „otwierać” okienko w naszym Bibliotecznym Kalendarzu Adwentowym. Jak możecie się spodziewać, w naszym kalendarzu nie będzie ani czekoladek, ani kosmetycznych gadżetów, ani zapachowych świec czy kul do kąpieli. Kolejne okienka kalendarza będą odkrywały…książki! Ale oczywiście takie „a propos”, czyli będziemy polecać książki z motywami świątecznymi, mikołajkowymi lub zimowymi.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że grudzień to czas zapracowany i w przedświątecznej krzątaninie nie ma wiele czasu na lekturę. Ale może warto zapisać sobie nasze kalendarzowe propozycje do czytania i nadrobić je później – w czasie świąt, w przerwie świątecznej przed Sylwestrem, a nawet w styczniu, w ferie zimowe. Bo – przyznajcie sami – bożonarodzeniowe i zimowe książki to jakieś 100 punktów do przytulnej atmosfery!

Czekamy na Wasze podpowiedzi do „świątecznej listy przebojów” z hitami czytelniczymi! Zdradźcie nam swoje ulubione grudniowe książki! Może trafią do naszego kalendarza!